Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi

Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi nelerdir sorusuna şöyle cevap verilebilir; Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi nelerdir sorusuna şöyle cevap verilebilir; Üretra idrarın geçmesini engelleyecek kadar daralma gösterebilir. Ancak bu durum pek fazla görülmeyen bir durumdur. Üretra daralması birçok nedene bağlı olarak görülebilir. İdrar yolunun tam olarak kapanması zordur fakat hiç görülmeyen bir durum da değildir. Üretra daralması, belsoğukluğu yaşanmasından seneler sonra da ortaya çıkabilir. Herhangi bir nedenle daha önce idrar kanalına takılan sondaların yaptığı tahribatlara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi sorgulandığında belirtileri şu bizimde göze çarpar; Üretra Darlığı idrara çıkmada zorlanma, idrarın akışında zayıflama ve rezidüel idrar hissi gibi belirtilerle kendisini gösterebilmektedir. Kişi idrar yaparken ağrı hissediyorsa veya zorlanıyorsa bir ürüloga görülmesinde oldukça fayda vardır. Üretra doktor tarafından değerlendirilmeye tabi tutularak bir taktım testler istenebilir ve sistostopi uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu sayede mesane içi doğrudan görüntülenebilmektedir. Darlığın derecesi de kolaylıkla anlaşılabilir. Üroflowmetri işlemi ile de idrarın akım hızı ölçülebilmektedir. Ölçümler sonucunda akım hızı 10 ml/saniyenin altında kalmışsa bu durumun üzerinde gayet dikkatli bir biçimde durulmalıdır.

Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi aramasını web üzerinden gerçekleştirenler şu tip bilgilerle de karşılaşacaktır; Durumun yeniden normale dönmesi için tedavi gerekecektir. Tedavi için ameliyat da gerekebilir. Sistoskopa gerekli olan uçlar takılarak üreta darlığının giderilmesi için operasyon gerçekleştirilir. Üretrotomi interni yöntemi ise bu rahatsızlığın tedavi edilmesinde basitçe uygulanan ve güvenirliği olan yöntemlerden birisidir. Mevcut üretra darlıkları holmium lazer tekniği ile de açılabilmektedir. Holmium lazer ile açılan darlıkların daha başarılı sonuçlar verdiği yönünde tıbbi bilgiler sunulmaktadır.

Üretra darlığı belirtileri ve tedavisi için sağlıklı bilgi Koru Hastanesi’nden de temin edilebilir. Koru Hastanesi Ankara’da iki şubede hizmet vermektedir. Ürolojik ameliyatları başarı ile gerçekleştiren Koru Hastanesi hasta memnuniyetinde yüzde 99’luk başarı oranına ulaşmıştır. Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi’nde hizmet vermektedir.

 

Özel Koru Hastanesi’nden konu ile ilgili olarak randevu almak mümkündür.

Üroloji & Üro-Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Biri’den mesane kanseri, prostat kanseri, prostat büyümesi, prostat iltihabı, böbrek taşları ve tedavisi, plazma kinetik tur tekniği, robotik cerrahi ile ilgili ameliyatlar, laparoskopi, androloji ve infertilite hakkında bilgiler alabilirsiniz.

- Prof. Dr. Hasan Biri’nin muayenehane adresi :  Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat – Ankara ///  Telefon : +90 312 438 83 83

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>