Plazma Kinetik nedir?

Plazma Kinetik nedir? Plazma Kinetik nedir? Sorusu prostat sorunu yaşayan ve çözüm bulmak için çalışan insanlar tarafından sorulmaktadır. Plazma Kinetik Nedir? Sorusunun cevabına gelinecek olursa şunlar rahatlıkla dile getirilebilir. İnsanlar bu yöntemi kapalı ameliyat olarak bilmektedir ki yanlış bir tarif de değildir. Plazma kinetik yönteminde penisten içeriye gerekli olan alet yardımı ile girilmektedir. Daha sonra var olan prostat aynı yoldan çıkarılmaktadır. Prostat penisten tam olarak değil parçalar biçiminde dışarı alınmaktadır. Bu sistemle parçaları dışarı çıkarma değil buharlaşma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Prostatın tek bir yöntem olarak kesilerek temizlendiğini söylemek yanıltıcı olacaktır.  Plazma Kinetik Nedir? Sorusu da bu bilgiler eşliğinde cevaplanmış olacaktır.

Plazma Kinetik tekniği kullanılarak gerekli olan işlem yapılmışsa dışarı alanın parçaların patolojik incelemeye gönderilebilme ihtimali vardır. Patolojik incelemenin sonunda büyümenin iyi ya da kötü huylu oyduğu anlaşılmaktadır. Lazerle gerçekleştirilen prostat tedavi şeklinde parçalar buharlaştırılır. O nedenle de patolojik incelemenin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Patolojik inceleme tümörlerin iyi huylu veya kötü huylu olduğunu belirleyen en gelişmiş yöntemdir.

‘Plazma Kinetik Nedir?’ sorusu cevaplandıktan sonra ‘plazma Kinetikle operasyon yapmanın avantajları Nelerdir’ şeklinde bir soruya daha cevap verilebilir. Bu sistemde operasyon açık değil kapalı olarak yapılmaktadır. Bu da kesinin olmaması anlamına gelmektedir. Diğer organlar daha az zarar görmektedir. Tüm bunlar bir araya gelince duyulan acı seviyesi de düşmektedir. Operasyonu geçiren bireyin taburcu olma süresi kısalmakta ve takılan sondanın çıkarılma tarihi erkene çekilmektedir. Prostat ameliyatları yapıldıktan sonra idrarı tutamama gibi bir sorun ile karşılaşılabilmektedir. İdrar kaçırmanın en aza indirgendiği operasyon şekli de yine Plazma Kinetik’dir.

Plazma Kinetik tekniği başkent Ankara’da Özel Koru Hastanesi tarafından büyük bir başarı ile uygulanmaktadır. Özel Koru Hastanesi bütün üroloji ameliyatlarını robotik cerrahi sistemi ile büyük bir başarı yüzdesiyle gerçekleştirmektedir ki ekibin başında da üroloji alanında çok önemli bir isim olan Prof. Dr. Hasan Biri bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir