Prostat kanseri nedir?

prostat-kanseri-tedavisi-ankara (4)

Prostat kanseri nedir? Prostat kanseri nedir? Sorusu bu hastalığa yakalanan insanların cevabını özellikle web üzerinden aradığı bir cevaptır. Kanser hastalığı erken olarak teşhis edilmezse telafisi mümkün olmayan sonuçlara neden olabilmektedir. Su durum sadece prostat kanseri için değil, tüm kanser türleri için geçerlidir. Bu önemli bilgiyi hatırlattıktan sonra Prostat kanseri nedir? Sorusunun cevabına geçilebilir.

Prostat kanseri nedir? Sorusuna cevap olarak ise şu bilgiyi vermek doğru olacaktır. Kötü huylu tümörler vücudun değişik yerlerinde olduğu gibi prostat bölgesinde de ürüyebilmektedir. İşte bu kötü huylu tümörlerin prostat bölgesinde üremesi prostat kanserine neden olmaktadır.

Prostat kanserinin belirtileri ise prostat büyümesinin belirtileri ile oldukça büyük benzerlikler göstermektedir. Hasta idrar yaparken zorlanmaktadır. İdrarda yanma, idrara geç başlama ya da hiç başlayamama görülebilir. İdrar ince de çıkabilir. İdrar torbasının boşalmaması gibi bir his de hastada uyanabilir. Boşalma sırasında yoğun bir ağrı hissedilebilir. Prostat büyümesinin belirtileri prostat kanseri belirtileri ile benzerlik gösterdiği için iki rahatsızlığın birbirine karıştırılmaması gerekir. Aynı zamanda prostat büyümesinin prostat kanserine dönüşmeyeceğini de bilmek gerekir. Prostat büyümesi rahatsızlığı olan bazı insanlar bu rahatsızlığın kansere dönüşmesinden endişe etmektedir ki bu yersiz bir endişedir.

Robotik cerrahi sistemi ile prostat kanseri ameliyatı son zamanlarda oldukça başarılı bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Robotik cerrahi sistemi bir kapalı ameliyat tekniğidir. Robotun kollarının birisinde bulunan kamera on kat büyütülmüş görüntüyü üç boyutlu olarak monitöre göndermektedir ve böylece tümörü çok daha iyi gören hekim temizliği de oldukça iyi yapmaktadır. Aletlerin küçük olması, insan elinin giremeyeceği yerlere girmesi tümörün tamamen temizlenmesine olanak ermektedir.

Ankara’ya robotik cerrahi sistemini ilk olarak getiren Koru Hastanesi de özellikle üroloji alanında çok başarılı operasyonlar yapmaktadır. Koru Hastanesi yüzde 99 hastane memnuniyetine ulaşmıştır. Koru Hastanesi’ne Türkiye genelinden olduğu kadar yurtdışından da talep vardır ve bu talep ciddi orandadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir